Chale Wote – Spirit Robot – Wirtualny

Clara Böckers – Wirtualna wystawa

W ramach Festiwalu Fotografii Görlitz “Schauplätze” wystawa będzie prezentowana w dniach 11.11 – 28.11.20 w wirtualnym centrum wystawowym “Kunstbastei Hotherturm”.


Od 11.11.20 >> tutaj (Kunstbastei Hotherturm – otwiera się nowa karta / nowe okno przeglądarki) .

Ważna uwaga: Wystawa znajduje się na ostatnim piętrze wieży – w budynku proszę skorzystać ze schodów, aby wejść dwa razy w górę.


Copyright Clara Böckers

Chale Wote – Spirit Robot

Ocean kolorów na ulicach Jamestown. Szósta edycja publicznego “Chale Wote Street Art Festival” w Akrze, w Ghanie, odbyła się w dniach 15-21 sierpnia 2016 roku i nosiła tytuł “Spirit Robot”. Festiwal służy jako platforma dla sztuki, tańca, performance’u, muzyki, filmu i mody. W 2016 roku swoje prace zaprezentowało ponad 200 ghańskich i międzynarodowych artystów. Program towarzyszący obejmował wystawy, spektakle artystyczne i streetart, a także pokazy filmów krótkometrażowych i muzykę na żywo.

Wystawa koncentruje się na sieci współpracy, której celem jest przeciwdziałanie historycznym formom dezintegracji i wykluczenia. Uczestnicy festiwalu mają kształtować swoje spojrzenie na życie w Ghanie i na świecie. W tym celu łączone są różne wizje rzeczywistości i budowana jest wspierająca je społeczność.

———-

Clara Böckers (*1994 w Steinfurcie) przypadkowo odkryła swoją miłość do fotografii analogowej. Aparat fotograficzny pozostawiony na straganie na pchlim targu stał się jej stałym towarzyszem. Wkrótce zafascynowało ją uchwycenie na kliszy swojego otoczenia i doświadczeń. Czy to w podróży, czy w życiu codziennym, Clara uwielbia uwieczniać chwile. W fotografii analogowej skupia się na chwilach i perspektywie.

Clara mieszka w Berlinie i wkrótce zakończy praktykę na stanowisku event managera. Jest zaangażowana w produkcję festiwali muzycznych.

https://www.instagram.com/zakkezukke/