Dziedzictwo ceramiki bolesławieckiej

Stowarzyszenie Fotograficzne CAMERA feat. Przyjaciele – Wirtualna wystawa

W ramach Festiwalu Fotografii Görlitz “Schauplätze” wystawa będzie prezentowana w dniach 21.10 – 28.11.20 w wirtualnym centrum wystawowym “Bastion sztuki – Hotherturm”.


Od 21.10.20 tutaj (Kunstbastei Hotherturm – otwiera się nowa karta / nowe okno przeglądarki) .

 


Copyright bartosz witaszczyk

Dziedzictwo ceramiki bolesławieckiej

Wystawa jest zapisem pracy twórczej artystów ceramików uczestniczących w Międzynarodowym Plenerze Ceramiczno-Rzeźbiarskim w Bolesławcu (Bunzlau) w latach 2018-19 oraz działań grupy parateatralnej „Glinoludy” – wieloletniego gościa Parady Ceramicznej. Twórcy podeszli do tematu niestandardowo. Dla fotografów glina staje się tajemniczym medium, które wymusza dosłowne „formowanie obrazu fotograficznego“.

Autorami zdjęć są członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera“ w Bolesławcu oraz zaproszeni przez nich artyści z Czech – Ctibor Kostal, prezes Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Trutnovie oraz Bretislav Jansa, prezes Stowarzyszena Fotografów Euroregionu Nysa „Kontakt”.

———-

Stowarzyszenie Fotograficzne “CAMERA” powstało w 2010 roku z inicjatywy grupy entuzjastów i miłośników fotografii z Bolesławca i okolicznych miejscowości.

Propaguje fotografię organizując wystawy, plenery czy konkursy fotograficzne dostępne dla wszystkich miłośników tej sztuki. Ponadto prowadzi prelekcje i spotkania autorskie oraz działalność edukacyjną wśród środowisk szkolnych i młodzieżowych.

Członkowie Stowarzyszenia z dużym powodzeniem uczestniczą w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych.