pomo homo – człowiek jabłko

Sascha Röhricht

W ramach Festiwalu Fotografii Görlitz “Schauplätze” wystawa jest otwarte w dniach 06.10. – 01.11.20, FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.v.), Untermarkt 23, Görlitz, od wtorku do niedzieli 12:00-16:00.

Copyright Sascha Röhricht

pomo homo – człowiek jabłko

Obecnie, od ponad dziewięciu lat, niezależny artysta pracuje nad swoim wieloletnim projektem “pomo homo – człowiek- jabłko”, który zajmuje się naturą jabłka w różnych ekspresyjnych formach. Główny nacisk kładzie na serię portretów dojrzałych, przejrzałych, zgniłych i zranionych jabłek. W większości przypadków zdjęcia te wykonywane są w starych sadach, na poboczach dróg i w ogrodach. Zawsze poszukuje nowych modeli i motywów; wiele zdjęć wykonano zwłaszcza późnym latem i jesienią. Na tej wystawie prezentowany jest wybór niepublikowanych jeszcze zdjęć z ostatnich trzech lat projektu.

———-

Urodzony w Görlitz w 1986 r; w latach 2007-2011 członek artystycznej formacji “auf der Mecklenburger Scholle” (Niemcy); od 2011 r. niezależny artysta; od 2013 r. członek zarządu stowarzyszenia “Görlitzer Kulturverein Wildwuchs e.V.” (Görlitz); od 2016 instruktor fotografii w Centrum Edukacji Dorosłych w Görlitz (Volkshochschule); od 2019 roku członek założyciel grupy artystycznej “Görlitzer Sukzession”.
Portfolio: fotografia, poezja, wideo, malarstwo, performance. Udział w licznych wystawach regionalnych, krajowych i międzynarodowych, w tym:
2019 – Stypendium VIA-REGIA & pobyt w Domu Artystów / Oberpfälzer Künstlerhaus w Schwandorfie
2020 – Stypendium “Denkzeit” / Fundacja Kultury Wolnego Kraju Saksonii (Kulturstiftung des Freistaates Sachen)
Dzieła w zbiorach między innymi: Ernst-Rietschel-Kulturring e.V., Sakralmuseum St. Annen i Zittauer Sammlungen.

http://sascha-röhricht.de