Działania praktyczne

Powódź obrazów "kultywowane!"

Przyłączcie się i weźcie udział w tegorocznym Festiwalu Fotografii, prezentując własne zdjęcia na temat "kultywowane!".

Przesłać od 10.09. – 27.09. ** Info i załaduj na następną stronę >>

 

>>

Kalendarz całoroczny

Nowy dzień, nowe kliknięcie, dołącz do kalendarza Europa-Miasta 2020!

 

>>

NOC FOTOGRAFII

Wydarzenie zamykające VI Festiwal Fotografii w Görlitz "Miejsca wydarzeń" w tym "Powódź obrazów"

Wydarzenie zaplanowane na 30 października po polskiej stronie Europa-Miasta Görlitz-Zgorzelec nie odbędzie się ze względu na obecną sytuację (Corona), ale jest (również) dobra wiadomość.
1. stacjonarnie
Zdjęcia wyświetlane będą na dużych ekranach od 30.10. do 01.11. ...
(a) w Muzeum Fotografii Görlitz (Löbauer Straße 7, 12:00 - 16:00)
(b) w siedzibie FVKS (Untermarkt 23, 12:00 - 16:00)
2. online
Zdjęcia prezentowane będą online od 30.10 do 01.11 na stronie www.fotofestival-goerlitz.eu.
3. stacjonarnie
Zdjęcia wyświetlane będą na "niezliczonych" monitorach w sklepie elektroniki użytkowej Expert Görlitz (CityCenter, https://www.expert.de/goerlitz) od 2 do 27 listopada w regularnych godzinach otwarcia sklepu.
4. online
Odwiedzający naszą ofertę internetową mogą głosować na "Ulubieńca publiczności" od 02.11. do 11.11. do godz. 11:11. Zwycięskie zdjęcie otrzyma kupon upominkowy od "Expert" lub "Amazon". Szczegóły podamy pod koniec października.

 

 

**Działania INNYCH ORGANIZATORÓW :

**Intensywny warsztat "Fotografia kulinarna i stylizacja żywności" *plus+

Informacje i rezerwacja:
https://www.vhs-goerlitz.de/programm/kultur-gestalten.html/kurs/595-C-20H26600/t/food-fotografie-und-food-styling

Organizator: VHS Görlitz

19.09.20 > 9:30 – 17:45

Niezależnie od tego, czy jesteś restauratorem, pasjonatą jedzenia, blogerem czy ambitnym fotografem hobbystą - w ramach tego warsztatu nauczysz się tworzyć fotograficzną oprawę dla jedzenia. Zaczynasz od wyboru potraw i samodzielnie przygotowujesz małe dania, bez żadnych sztucznych dodatków. Podczas przygotowania poznajesz podstawy stylizacji potraw i kompozycji obrazów. Wybór różnych teł i narzędzi, a także naczyń i sztućców pomoże Ci odnaleźć własny styl. Twój instruktor pokaże Ci, jak używać naturalnego światła dziennego do tworzenia nastrojowych ujęć, tak abyś mógł tworzyć własne kreacje jedzenia w domu lub w twojej restauracji bez sztucznego oświetlenia. Oczywiście po zrobieniu zdjęć będziesz mógł cieszyć się posiłkiem w miłej atmosferze.

Podczas intensywnego kursu skorzystasz z wieloletniego doświadczenia swojego instruktora w zakresie fotografii żywności. Charlotte von Elm była szefem kuchni, zajmowała się fotografią reklamową, a obecnie pracuje m.in. dla Stockfood, Shutterstock i Adobe. Niezbędna jest podstawowa wiedza z zakresu fotografii i własny aparat fotograficzny.

Zabierz ze sobą: cyfrowy aparat, statyw, obiektywy- 35 mm/50 mm/85 mm lub zoom (jeśli posiadasz), karty pamięci, akumulatorki/ładowarkę, laptop z Adobe Lightroom ( jeśli posiadasz), wężyk spustowy.

Kochatelier, James-von-Moltke-Straße 38, 02826 Görlitz

**Fotowycieczka: Stare Miasto w Görlitz - Perspektywy *plus+

Informacje i rezerwacja:
https://www.goerlitz.de/angebot/detail/267-Individualreise-NEU-Fotowalk-Goerlitzer-Altstadt-Perspektiven

Organizator: Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH

26.09.20 > 09:30

Wybierz się na spacer po Starym Mieście w Görlitz z własnym aparatem fotograficznym i z nami. Razem wyruszamy na polowanie na motywy, a mimo to wystarczy nam czasu na robienie zdjęć i swobodną rozmowę. Odkryj z kamerą wieloaspektowy charakter starego miasta. Wydarzenie organizowane we współpracy z 6. Festiwalem Fotografii Gorlitz "Schauplätze" 2020.

Miejsce spotkań: Görlitz-Information, Obermarkt 32, Görlitz

**Fotowycieczka: Średniowiecze spotka nowoczesność - od domów halowych po secesyjny dom towarowy *plus+

Informacje i rezerwacja:
https://www.goerlitz.de/angebot/detail/268-Individualreise-NEU-Fotowalk-Mittelalter-trifft-Neuzeit-vom-Hallenhaus-zum-Jugendstilkaufhaus

Organizator: Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH

26.09.20 > 14:30

Celem fotowycieczki jest poprawa umiejetności fotografowania, trening wyobraźni, zabawa z perspektywą. Historia miasta połączona z fotograficzną kombinacją ujęć i obrazów. Umiejętny wybór przysłony, ISO, czasu naświetlania i ogniskowej. To tutaj kryją się wskazówki dotyczące kompozycji obrazu oraz sugestie dotyczące różnych technik fotografowania. Przy okazji przekazywane są ciekawe szczegóły dotyczące historii miasta i architektury. Wydarzenie orgaanizowane wspólnie z 6. Festiwalem Fotografii Görlitz "Schauplätze" 2020.

Miejsce spotkań: Görlitz-Information, Obermarkt 32, Görlitz

Zasadniczo wstęp na wszystkie wydarzenia Festiwalu Fotografii w Görlitz „Miejsca wydarzeń" 2020 jest bezpłatny. Wystawy i działania oznaczone ** i ewentualnie *plus+ pochodzą od partnerów zewnętrznych. Są one ogłaszane przez festiwal, ale odpowiedzialność spoczywa na poszczególnych organizatorach. Udział w warsztatach organizowanych przez partnerów zewnętrznych (*plus+) może wiązać się z dodatkowymi kosztami wstępu.

BNBL_2018_Web_de
BMWi_Fz_2017_Web_de