Struktury miasta

Tomasz Sobczak

W ramach Festiwalu Fotografii Görlitz “Schauplätze” wystawa jest otwarte w dniach 06.10. – 01.11.20, FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.v.), Untermarkt 23, Görlitz, od wtorku do niedzieli 12:00-16:00.

Copyright Tomasz Sobczak
Struktury miasta

Autor o wystawie: Zabieram światu kolor i nadaję mu własny.

Drogę wskazali Mondrian i Miro. Odrealnione otoczenie niby to samo ale ulepszone daje poczucie lekkości. To fascynujące, że patrząc na szarą codzienność mogę ją kreować nadając jej tajemniczego wyrazu. To co jest obok staje się baśniowe, inne może lepsze.

———-

Urodzony w 1977 roku w Bolesławcu.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Dyplom z fotografii obronił z wyróżnieniem na lubelskim Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Od lat związany z Tarnowem gdzie od 2008 r. pełni funkcję prezesa TTF.

W 2013 roku został odznaczony tytułem EFIAP [Fédération Internationale de l’Art Photographique (FIAP)]. Od 2018 roku członek rzeczywisty Fotoklubu RP. Od 2019 roku członek Zarządu Fotoklubu RP. Wielokrotny laureat stypendiów artystycznych w tym Ministra Kultury RP oraz Prezydenta Miasta Tarnowa.

http://tomaszsobczak.eu/
https://www.instagram.com/tomaszsobczak07/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sobczak_ (fotograf)