Fotowettbewerb 2016

Fotografická soutěž “Na Cestách” 2016

Opět se nacházíme na startovní čáře. Řeč je o fotografické soutěži “Na Cestách”, která se letos týká témata “Místa událostí” (www.fotowettbewerb.fvks.eu). Do 25. července můžete pomocí internetu zasílat snímky s motivy z Euroregionu Neisse a jižního Euroregionu Spréva-Nysa-Bobr.

Soutěž je doprovázena rámcovým programem, který zahrnuje fotografické výlety a dílny. Jejich oznámení bude zveřejněno dodatečně. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 08. září v rámci 2. Zhořeleckého festivalu fotografií (26. srpna – 11. září).

Patrony letošní fotografické soutěže “Na Cestách” jsou prezident Euroregionu Neisse (CZ/DE/PL), hejtman Libereckého regionu, Martin Pu˚ta, zemský rada města Görlitz Bernd Lange a prezident města Bolesławiec, Piotr Roman. Dále převzal záštitu předseda svazu Domowina (Svaz Lužických Srbů), Dawid Statnik.

Akci podporuje mnoho partnerů, jako například Sächsische Zeitung, Muzyczne Radio Jelenia Góra a Miejski Dom Kultury Zgorzelec, sponzory jsou Kulturraum Oberlausitz-Niederschlesien a město Görlitz.

Kulturní tip: Od 25. dubna do 03. června jsou v Zemském úřadě Niesky (DE) k vidění vybrané fotografie a fotoreportáže z uplynulého roku na téma Průmysl.