Fotowettbewerb 2017

Fotografická soutěž „Na Cestách” 2017

Mezinárodní fotografická soutěž „Na Cestách” 2017 s hlavním tématem – „Místa událostí“

Do 24. července můžete pomocí internetu zasílat snímky s motivy z Euroregionu Neisse a jižního Euroregionu Spréva-Nysa-Bobr. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční dne 07. září.

Opět se nacházíme na startovní čáře. Řeč je o fotografické soutěži „Na Cestách”, která se letos týká témata „Místa událostí“. Při výběru správného motivu máte mnoho možností, fotografovat můžete například místa, ve kterých se něco odehrává, kde se scházejí nebo scházeli lidé, kde se setkává umění s člověkem … a tak dále. Hledají se místa událostí v Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa (DE/PL/CZ) a jižním Euroregionu Spree-Neisse-Bobr (německé oblasti Spree-Neisse, polské části Nova Sól, Wschowa, Żagań, Żary).

Zúčastnit se mohou milovníci fotografování všech věkových kategorií, ceny budou udělovány v kategoriích „Dospělí (18+)”, „Mládež (< 18)”, „Fotoreportáž“ a „Miláček publika”. Pořadatel, FVKS (Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec e.V. / Spolupracovníci nevýdělečného spolku přátel kultury města Görlitz-Zgorzelec) připravil ceny v hodnotě za více než 1.000 Eur. Fotografie se zasílají na oline-portál (www.fotografickasoutez.fvks.eu).

„Na Cestách” je přeloženo do pěti jazyků, veškeré informace budou k dispozici v češtině, němčině, hornolužičtině, polštině a angličtině. Soutěž je doprovázena rámcovým programem, který zahrnuje fotografické výlety a dílny. Jejich oznámení bude zveřejněno dodatečně. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 07. září v rámci 3. Zhořeleckého festivalu fotografií (1. – 11. září).