Fotowettbewerb 2016

Konkurs Fotograficzny „W Podróży” 2016

Po raz kolejny rusza Konkurs Fotograficzny „W Podróży”, tym razem motywem przewodnim są “Miejsca wydarzeń” (www.fotowettbewerb.fvks.eu). Do 25 lipca można przesyłać online motywy z Euroregionu Nysa i południowej części Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 września.

W ramach konkursu odbędą się wycieczki fotograficzne i warsztaty, których terminy zostaną podane w odpowiednim czasie. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 września w ramach 2. Festiwalu Fotografii w Görlitz (26 sierpnia – 11 września).

Tegoroczny Konkurs Fotograficzny „W Podróży“ organizowany jest pod patronatem prezesów Euroregionu Nysa (PL/DE/CZ), prezydenta Bolesławca Piotra Romana, starosty Görlitz Bernda Lange i starosty Liberca Martina Pu˚ta. Ponadto patronat nad konkursem objął przewodniczący Domowiny (Związku Łużyckich Serbów) Dawid Statnik.

Imprezę wspierają liczni partnerzy, na przykład OKIS – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Wrocław, Muzyczne Radio Jelenia Góra, niemiecki dziennik Sächsische Zeitung i Miejski Dom Kultury Zgorzelec. Projekt finansowany jest przez organizację Kulturraum Oberlausitz-Niederschlesien i Miasto Görlitz.

Uwaga: Od 25 kwietnia do 3 czerwca, w Starostwie Niesky (DE), prezentowane będą wybrane zdjęcia i fotoreportaże z ubiegłorocznego konkursu na temat przemysłu.